Drobečková navigace

Úvod > PROJEKTY 2007-2013 > PRV 2007-2013 > Projekty spolupráce MAS > Databáze nevyužitých prostor

Databáze nevyužitých prostor

MAS Na cestě k prosperitě realizovala společně s partnery z MAS Rozvojové partnerství regionu Hranicko a MAS Mohelnicko projekt Zmapování a marketing nevyužitých prostor, který získal dotaci z Programu rozvoje venkova ČR.

Hlavním účelem projektu bylo zmapování a následné hledání nového využití opuštěných objektů, prostor a ploch na území působnosti všech tří partnerů. Projekt se zaměřil především na menší objekty, jakými jsou nevyužité školy, prostory pro potenciální klubové a spolkové aktivity, nevyužité prostory pro rozvoj služeb a drobného podnikání, nevyužité plochy určené v územních plánech pro bytovou výstavbu apod.

Výstupem projektu je internetová databáze nevyužitých prostor, ve které jsou zveřejněny všechny zmapované objekty. Databáze se může stát účinným pomocníkem každému, kdo hledá prostor pro realizaci svých záměrů a projektů, ať už se jedná o začínajícího podnikatele, podnikatele, který potřebuje rozšiřovat své kapacity, zájmové spolky či jiné organizace, které hledají místo pro své působiště. Kromě internetové databáze mohou případní zájemci o objekty využít dalších služeb týkajících se možnosti financování svých záměrů prostřednictvím národních či evropských fondů a dotací. Díky důkladnému zmapování nevyužitých prostor v regionech byla zajištěna lepší informovanost o možnosti využití objektů, které často kazí vzhled obcí, jsou místem vzniku nejrůznějších problému, které se týkají kvality životního prostředí nebo dokonce ohrožují bezpečnosti obyvatel obce. Posláním databáze je tedy napomoci využití co nejvíce takovýchto objektů a tím zlepšit kvalitu života v obcích našeho regionu.

Pokud jste majiteli nevyužitého prostoru na území mikroregionu Němčicko a Předina a máte zájem o umístění Vašeho objektu v databázi nevyužitých prostor, či chcete získat více informací, můžete kontaktovat pracovníky kanceláře MAS (e-mail nacestekprosperite@seznam.cz).

 

Databáze nevyužitých prostor