Drobečková navigace

Úvod > Pořádáme & Podporujeme > Hasičská soutěž 2013

Hasičská soutěž 2013

Spolu s partnerskou MAS z ČR (Prostějov venkov) a partnerskou MAS ze Slovenska (Miestna akčná skupina Spoločenstva obcí topol´čiansko-duchonského mikroregiónu) byl v roce 2012 realizován projekt „Společné setkávání, výměna zkušeností - přátelství regionů“, jehož stěžejním každoročním výstupem je konání měkké akce „Hasičská soutěž v požárním útoku O pohár MAS“. Pří příležitosti konání této akce, jež se uskutečnila již v roce 2010, 2011 a 2012, probíhá nejen setkání občanů zúčastněných regionů MAS, ale také setkání, předávání zkušeností a diskuze možností spolupráce mezi zástupci těchto MAS. Místo realizace projektu pravidelně rotuje mezi regiony jednotlivých MAS. Nejedná se o projekt typu projektu spolupráce, se kterým je primárně spojeno předložení žádosti o dotaci. Jedná se o společný projekt tří MAS ze dvou států, který je opakovaně realizován již čtvrtým rokem. Vloni - 14. 7. 2012 - proběhla soutěž v požárním útoku „O pohár MAS“ ve slovenských Kuzmicích (třetí ročník). Náš region reprezentovali zástupci SDH Mořice a SDH Vrchoslavice, a to jak ženy, tak i muži. Společné družstvo mužů Vrchoslavic a Mořic navíc uspělo a obsadilo první místo. 

V roce 2013 proběhla soutěž v požárním útoku "O putovní pohár MAS" na území naší místní akční skupiny, konkrétně v Mořicích. Stěžejní a nezastupitelnou organizační roli sehráli místní dobrovolní hasiči v čele s Janem Fidrou. Soutěž i diskuze zástupců zúčastněných MAS proběhly v sobotu 8. 6. 2013 za velmi přívětivého počasí. Soutěžilo celkem 28 družstev dobrovolných hasičů, z toho 8 družstev žen. Poháry vítězům předávala místopředsedkyně MAS paní Bohumila Charvátová, která byla po celou dobu akce na místě. 

Konečné pořadí soutěže lze nalézt ZDE. Časy jednotlivých družstev pak níže na fotografii.

Všem zúčastněným děkujeme, hasičskému sportu zdar! A těšíme se na další ročníky příjemné akce u nás i našich partnerů...

 

 

 

 

Tvorba ISRÚ probíhá za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje z POV 2013 ve výši 125.000,-- Kč.

pas_loga_upraveny02[6].jpg

SÍDLO MAS

Sídlo a kancelář MAS
Na cestě k prosperitě:
Doloplazy 15 (zámeček)

mas_sidlo.jpg

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Maskáček

Maskáček "Zima 2013" (č. 9)

maskacek_zima_2013[1].pdf

Návštěvnost stránek

229741